27. İTÜ Sektör Günleri bu sene “4 Sektör 4 Lider” konseptiyle gerçekleşti.

22 Kasım Cuma günü İTÜ Ayazağa SDKM’de gerçekleşen etkinliğimizde 500 kişi ağırladık!

İTÜ Endüstri Mühendisliği kulübü olarak 27 yıldır düzenlediğimiz İTÜ Sektör Günleri, kariyerlerini hangi sektörde yapmak istediklerine karar veremeyen, sektörleri tanımak isteyen öğrencilere yol gösteren bir etkinliktir. Her sene belirlenen sektörün lider firmaları İTÜ’de ağırlanır, bu lider firmaların üst düzey yöneticileri oturumlarda katılımcılara kendi sektörlerini tanıtır.

Bu sene ise Finans sektöründe yeni nesil bankacılığın öncüsü olan ING, hızlı tüketim sektöründe dünyanın en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Pladis, e-ticaret sektöründe özellikle son yıllarda dünyada ve ülkemizde internet girişimciliğinin artmasıyla birlikte en çok ziyaret ettiğimiz alışveriş sitesi olan Trendyol, telekomünikasyon sektöründe ise dünyanın en büyük uluslararası mobil iletişim şirketlerinden biri olan Vodafone bizlerleydi.

Vodafone’dan Şebeke Mimarisi ve Bulut Teknolojileri Kıdemli Müdürü Murat Öztürk Vodafone macerasını bizlerle paylaşarak, Vodafone’da gelecek 5 yıl içinde yapılacak olan inovasyonlardan ve teknoloji çağına atılan Türkiye öncüsü adımlarından bahsetti.

ING’yi ağırladığımız ikinci oturumumuzda ise Tüzel Kredi Sistem ve Risk Analitikleri Grup Müdürü Muzaffer Orkun Şimşir Türkiye içindeki izledikleri politikalardan bahsetti. Ayrıca 24. Dönem İTÜ EMK Eş Başkanımızın da yer aldığı oturumumuzda ING’nin staj ve yurt dışı imkanlarından bahsedildi.

Pladis’i ağırladığımız üçüncü oturumumuzda ise son yıllarda popülerliğini kat kat arttıran hızlı tüketim sektörünün bilinmeyenlerini, diğer ülkeler ile ülkemiz arasındaki farkları ayrıntılarıyla Kalite Sağlama Müdürü Havvana Tuba Yavuz’dan dinledik.

Son oturumumuzda ise hepimizin hayatının bir parçası haline gelen e-ticaret sektörünün ülkemizde en iyi temsilcilerinden biri olan Trendyol’u Grup Kategori Direktörü Serkan Tutar’dan dinledik. Staj imkanlarının da bahsedildiği oturumumuz, Trendyol tarafından verilen sürpriz hediye çekiyle sona erdi.

Seneye farklı sektör ve firmalar ışığında ilerleyecek etkinliğimizde tekrar görüşmek üzere!

E-Bültenimize Abone Olun!

DUYURULARIMIZI VE ETKİNLİKLERİMİZİ KAÇIRMAYIN