ESTIEM Local Group İstanbul-ITU, İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün alt organizasyonlarından biridir. Bugün; ESTIEM LG ITU, üyelerinin; kültürel, kişisel, profesyonel ve kariyer alanlarındaki gelişimlerine, düzenlediği projeler ve etkinliklerle odaklanan apolitik ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. ESTIEM LG ITU, 2002 yılında ESTIEM’e bağlı bir yerel grup olarak kuruldu ve organizasyonun 20 yıllık varlığı boyunca üyelerine, daha önce edindikleri teorik bilgileri, farklı nitelikteki çok sayıda projenin uygulanması yoluyla pratikte uygulamak için benzersiz bir imkan sundu. 2015 yılında En Aktif Yerel Grup unvanını alan 200’ü aşan aktif üyesi bulunan yerel grup Istanbul-ITU, her sene yerel ve uluslararası olmak üzere yaklaşık 10 etkinlik organize etmektedir. 2019-2020 yılları arasında ise tüm Avrupa’da Üyeleri En Çok Seyahat Eden Yerel Grup ünvanını almıştır.

Yerel grubun bağlı olduğu üst organizasyon ESTIEM ise (European Students of Industrial Engineering and Management) yani başka bir deyişle Avrupa’daki Endüstri Mühendisliği ve İşletme (IEM) öğrencilerini bu alanlardaki bilgi ve deneyimlerinin kazanılması ve iyileştirilmesi yoluyla bir araya getirmek amacıyla 1990 yılında Almanya’da oluşturulan bir kuruluştur. Son 30 yılda ise Avrupalı öğrencileri başarıyla birbirine bağlayan ESTIEM bugün 31 farklı ülkede 81 farklı üniversitede toplam 60.000 öğrenciye ulaşmıştır.

Sen de Yerel Grubun bir parçası olmak ve her sene Avrupa’nın her köşesinde düzenlenen 200’den fazla etkinliğe katılmak istiyorsan durma ve hemen bize ulaş!

  • Board.Istanbul-ITU@estiem.org