İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından bu sene yirmi dokuzuncusu düzenlenen İTÜ EMÖS (Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu) her sene iş ve teknoloji trendlerine uygun olarak belirlenen bir ana tema etrafında şekillenen Türkiye’nin en geniş kapsamlı öğrenci etkinliğidir. İTÜ EMÖS; Türkiye’nin dört bir yanından başta endüstri mühendisliği öğrencileri olmak üzere birçok bölümden öğrenciyi bir araya getiren, beş gün boyunca öğrencilerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan gündüzleri ve akşamları ile dolu dolu geçen bir etkinliktir. 103 üniversite ve 96 bölümden 2600’ü aşkın katılımcının ağırlandığı İTÜ EMÖS, bünyesinde açılış kokteyli, oturumlar, kariyer atölyeleri, akşam eğlenceleri ve kapanış faslını bulunduruyor.

İTÜ EMÖS’ün ilk akşamında gerçekleşen açılış kokteylinde katılımcılar birbiriyle tanışıp, iletişim kurma fırsatı buluyor. Şehir dışından gelen katılımcılar için konaklamalı seçeneği de bulunan ve 5 gün süren etkinlik kapsamında alanında uzman üst düzey şirket yetkilileri ağırlanıyor.

Katılımcılar oturumlar esnasında iş ve teknoloji trendlerine ilişkin bilgi ediniyor ve iş dünyasının önde gelen isimleriyle iletişim kurma fırsatı yakalıyorlar. Akşam eğlencelerinde ise Türkiye’nin dört bir yanından gelmiş diğer katılımcılarla kaynaşıyor ve günün bütün yorgunluğunu atabiliyorlar.

Oturumlara paralel olarak gerçekleşen İTÜ EMÖS Kariyer Atölyeleri’nde ise öğrenciler, alanında lider firmalarla vaka analizi, iş simülasyonu veya eğitim platformlarında bir araya geliyorlar. Ayrıca kültür, sanat, kişisel gelişim vb. alanlarda gerçekleşen workshoplarla kendilerini yeniden keşfediyorlar.

29.İTÜ EMÖS’te bu yıl “Dijital Orkestra” ana teması çerçevesinde “Automation, Innovation, Sustainability, Big Data & Business Intelligience, AI & 5G, Digital Humanities” konuları işlendi. İTÜ Maçka Kampüsünde çoğunluğunu yüz yüze gerçekleştirdiğimiz oturumlarda üst düzey yöneticiler, girişimciler, eğitmenler ve sanatçılar konuşmacı olarak ağırlandı. Farklı disiplinlerden toplamda 30 konuşmacı, ana konuyu çeşitli yönlerden ele alarak öğrencilere tecrübelerini aktardı ve dolayısıyla öğrencilerin kariyer hayatına ışık tutma fırsatı elde etti. “Dijital Orkestra” temalı 29. İTÜ EMÖS’te; 41 sponsor, 30 konuk konuşmacı, 103 üniversite ve 96 bölümden 5000’den fazla katılımcı ağırladık, 6 kariyer atölyesi gerçekleştirdik.

30.İTÜ EMÖS’te görüşmek dileğiyle!

28. İTÜ EMÖS29. İTÜ EMÖS