İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından bu sene yirmi sekizincisi düzenlenen İTÜ EMÖS (Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu) her sene iş ve teknoloji trendlerine uygun olarak belirlenen bir ana tema etrafında şekillenen Türkiye’nin en geniş kapsamlı öğrenci etkinliğidir. İTÜ EMÖS; Türkiye’nin dört bir yanından başta endüstri mühendisliği öğrencileri olmak üzere birçok bölümden öğrenciyi bir araya getirir, beş gün boyunca öğrencilerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan gündüzleri ve akşamları ile dolu dolu geçen bir etkinliktir. 103 üniversite ve 96 bölümden 2600’ü aşkın katılımcının ağırlandığı İTÜ EMÖS, bünyesinde açılış kokteyli, oturumlar, kariyer atölyeleri, akşam eğlenceleri ve kapanış fasılını bulunduruyor.

İTÜ EMÖS’ün ilk akşamında gerçekleşen açılış kokteylinde katılımcılar birbiriyle tanışıp, iletişim kurma fırsatı buluyor. Şehir dışından gelen katılımcılar için konaklamalı seçeneği de bulunan ve 5 gün süren etkinlik kapsamında konusunda uzman üst düzey şirket yetkililerinin katılacağı oturumlarda ve beyin fırtınalarının dinmek bilmeyeceği panellerde iş ve teknoloji trendleri hakkında bilgi sahibi olurken diğer katılımcılar ve iş dünyasının önde gelen isimleriyle iletişim kurma fırsatı yakalanıyor. Katılımcılar akşam eğlencelerinde ise günün bütün yorgunluğunu atabiliyor.

Oturumlara paralel olarak gerçekleşen İTÜ EMÖS Kariyer Atölyeleri’nde öğrenciler, hem sektörünün lider firmalarıyla vaka analizi, iş simülasyonu veya eğitim platformlarında bir araya gelme fırsatı buluyor hem de kültür, sanat, kişisel gelişim vb. alanlar üzerine gerçekleşecek workshoplarla kendini yeniden keşfediyor.

28. İTÜ EMÖS’te bu yıl “Geleceğin Portresi” ana teması çerçevesinde “Fintech, Augmented Human, Blockchain, Digital Ecosystems, AI and Robotics, Cyber Security” konuları işlendi. Pandemi nedeniyle online olarak web sitemiz üzerinden gerçekleşmiş olan oturumlarda; yöneticiler, girişimciler, eğitmenler, öğretim görevlileri ve sanatçılar konuşmacı olarak ağırlandı. Farklı disiplinlerden toplamda 18 konuşmacı, ana konuyu çeşitli yönlerden ele alarak öğrencilere tecrübelerini aktarma; öğrencileri kariyerlerine ve iş hayatlarına hazırlama fırsatı elde etti. “Geleceğin Portresi” temalı 28. İTÜ EMÖS’te; 19 sponsor, 18 konuk konuşmacı, 103 üniversite ve 96 bölümden 5000’den fazla katılımcı ağırladık.

29. İTÜ EMÖS’te görüşmek dileğiyle!

27. İTÜ EMÖS28. İTÜ EMÖS