Sektörün İçinden, üniversite öğrencilerine kariyer planlarını çizerken ışık tutan ve bu doğrultuda şirketleri yakından tanımalarına olanak sunan etkinliklerimizden biri. Proje kapsamında, belirlenen bir firmayla İTÜ’deki katılımcı öğrenciler bir gün boyunca bir araya getirilir ve çeşitli aktiviteler yapılır. Bu aktiviteler şirketler tarafından belirlenmekte olup mezun adayı öğrencilerin karar verebilme yetilerini ölçmek ve şirketi daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla yapılır.

Düzenlenen vaka çözümü, workshop, eğitim, oturum gibi faaliyetler sayesinde öğrenciler firmanın sektörü ve kendisi hakkında bilgi edinir, şirket çalışanlarıyla birebir etkileşimde bulunarak şirketin çalışma ortamı hakkında fikir sahibi olurlar. Ayrıca vaka çözümleri esnasında kendilerini keşfetme ve potansiyellerini şirket yetkililerini gösterme fırsatı edinirler.

Sektörün İçinden senede en az bir kere düzenlenmektedir. Daha önce 5 farklı şirketle gerçekleştirilmiştir. Sektörün İçinden’e katılacak katılımcılar şirketin belirleyeceği katılım profiline bağlı kalınarak CV elemeleri sonucunda seçilir. Şirketin isteğine bağlı olarak yaklaşık 32-48 katılımcıyla gerçekleştirilir.

Sektörün İçinden oturumlarına aşağıdaki görsellere tıklayarak kayıt olabilirsiniz!