SIKÇA SORULAN SORULAR

İTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencilerini farklı kılan nedir?

İTÜ’nün köklü bir teknik üniversite olması, tecrübeli ve alanında uzman akademisyenleri, yenilenen ders programı, network elde etme şansı ve gelişmiş mezun ağı İTÜ’de okumayı bir ayrıcalık haline getirir.

%30 İngilizce ile %100 İngilizce bölümü farkı nedir?

%30 İngilizce öğrencileri kontenjan olduğu takdirde dersleri İngilizce alabilmektedir. %100 İngilizce okuyan öğrenciler ise tüm dersleri İngilizce almak zorundadırlar. İki programın diploma açısından bir farkı yoktur ve %30 İngilizce mezunlarının herhangi bir dezavantajı bulunmamaktadır.

Endüstri mühendisliği ders planına nereden ulaşabilirim?

İTÜ ÖİDB sitesini ziyaret ederek detaylı endüstri mühendisliği ders planına ulaşabilirsiniz.

Hangi bölümlerle çift anadal yapabilirim?

Çift anadal kriterlerini sağlayan endüstri mühendisliği öğrencileri tüm mühendisliklerle, endüstri ürünleri tasarımı ve ekonomi bölümüyle ÇAP yapabilmektedir.

Irregular olmak ne demek, avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Hazırlığı bir dönem okuduktan sonra lisansa başlayan öğrencilere irregular yani düzensiz öğrenci denmektedir. Lisansı tamamlamak için fazladan bir dönem kazanmak bir avantajdır. Dezavantaj olarak üniversitenin sizin için hazırladığı programa uyamayabilirsiniz ve belirli bir dönemin öğrencisi olmadığınız için dereceye giremezsiniz.

Endüstri mühendisliği dersleri hangi kampüste veriliyor?

İTÜ İşletme Fakültesi’nin bulunduğu Maçka kampüsü tadilat nedeniyle kapalı olduğu için derslerimizi Ayazağa kampüsünde alıyoruz.