Konsepti, ödülleri ve özellikle katılımcı profili bakımından Türkiye’nin en prestijli vaka analizi yarışması etkinliklerinden biri olan UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması ön eleme ile final olmak üzere iki aşamadan oluşur.

2, 3, 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencileri üçer kişilik gruplar halinde internet üzerinden başvuru yaparlar. İnternet üzerinden gönderilen ön eleme vakasının İTÜ akademisyenleri ve sponsor şirketlerin üst düzey yetkilileri tarafından değerlendirilmesi sonucunda üçer kişiden oluşan ilk 10 grup belirlenir, bu gruplar final organizasyonu için İTÜ’ye çağrılır ve İstanbul’da ağırlanır. 3 gün boyunca şirketler ile vaka analizleri yapan grupların çözümleri değerlendirilir. Yapılan puanlamaların sonucunda yarışmanın genel klasman lideri belli olur, sıralamalar açıklanır ve UçArı’nın son akşamı ödüller dağıtılır.

Bu sene İTÜ Taşkışla Kampüsümüzde gerçekleşen 14. UçArı’da finale kalan 10 takım en iyi vaka çözümlerini yapabilmek, şirketleri etkileyebilmek ve büyük ödüllere ulaşabilmek için kıyasıya mücadele etti. İlk kez 14.UçArı’da yer alan workshoplar ile takımlar kendilerini geliştirme fırsatı buldular.

Sen de vaka analizi konusunda iddialıysan, kendine meydan okumak ve kişisel gelişimini destekleyecek birbirinden güzel ödüller kazanmak istiyorsan,  önümüzdeki yıl 15. UçArı Ulusal Vaka Analizi yarışmasına başvurmayı unutma!