İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü 13. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması ile sizlerleydi! Konsepti, ödülleri ve özellikle katılımcı profili bakımından Türkiye’nin en prestijli vaka analizi yarışması etkinliklerinden biri olan, UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması ön eleme ile final olmak üzere iki aşamadan oluşur.

2, 3, 4. sınıf öğrencileri veya yüksek lisans öğrencileri üçer kişilik gruplar halinde internet üzerinden başvuru yaparlar. İnternet üzerinden gönderilen ön eleme vakasının İTÜ akademisyenleri ve sponsor şirketlerin üst düzey yetkilileri tarafından değerlendirilmesi sonucunda üçer kişiden oluşan ilk 10 grup belirlenir, bu gruplar final organizasyonu için İTÜ’ye çağrılır ve İstanbul’da ağırlanır. 3 gün boyunca şirketler ile vaka analizleri yapan grupların çözümleri değerlendirilir. Yapılan puanlamaların sonucunda yarışmanın genel klasman lideri belli olur, sıralamalar açıklanır ve UçArı’nın son akşamı ödüller dağıtılır.

Bu sene pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirdiğimiz ve yenilikler getirdiğimiz 13. UçArı’da ön eleme aşamasını geçen 10 takım en iyi vaka çözümlerini yapabilmek, şirketleri etkileyebilmek ve büyük ödüllere ulaşabilmek için kıyasıya mücadele etti. Sen de kendine meydan okumak; uluslararası eğitim ve staj/iş deneyimi aracılığıyla, öğrencilerin işletme becerilerini geliştirmelerine, kültürler hakkındaki bilgilerini ve kariyer imkanlarını genişletmelerine yardımcı olan birbirinden güzel ödüller kazanmak istiyorsan, vaka analizi konusunda iddialıysan önümüzdeki yıl 14. UçArı Ulusal Vaka Analizi yarışmasına başvurmayı unutma!